Konzolový regál, aneb jak skladovat zboží neobvyklých rozměrů?

18 listopadu 2020
Zuzana Šmejdířová

Konzolový regál, aneb jak skladovat zboží neobvyklých rozměrů?

Zuzana Šmejdířová
18.11.2020

Dlouhé regály, známé také jako konzolové regály, se používají pro skladování velkoformátového zboží, které není vhodné pro skladování na standardních konstrukcích. Jedná se o trvalé a plně přizpůsobitelné instalace, které dokonale doplňují standardní vybavení skladů například ve stavebnictví.

K čemu slouží konzolový regál?

Konzolové regály jsou navrženy pro uskladnění materiálu a produktů, které nelze uskladnit na paletách. Tyto konstrukce jsou vhodné pro skladování například dřevěných a ocelových trubek, tyčí a profilů. Vhodná konfigurace konzolových regálů dovoluje ukládat také zboží nepravidelných rozměrů, jako jsou velkoplošné plechy nebo dřevotřískové desky.

Mezi hlavní výhody konzolových regálů bezesporu patří jejich modulární struktura, díky níž jsou přístupné v mnoha variantách přizpůsobených konkrétním požadavkům skladů a distribučních center. Nic nestojí v cestě ani využití konzolového regálu zvenčí budovy – toto řešení je oblíbené například mezi hobby markety, stavebninami a podobně. Správně navržená konstrukce konzolových regálů umožňuje snadný přístup k uloženému zboží bez ohledu na velikost haly.

Konzolové regály, aneb jak ukládat materiál a výrobky o nestandardní velikosti?

IMG_4348-300x225 Konzolový regál, aneb jak skladovat zboží neobvyklých rozměrů?

Prvky základny a sloupů konzolových regálů jsou vyrobeny z oceli. Jednotlivé komponenty jsou spojeny pomocí svarů či šroubů a zesíleny svislými vzpěrami. Jedinou výjimkou jsou nosníky, které lze podle potřeby opět přišroubovat. Za zmínku stojí také to, že parametry konzolových regálů souvisejí se zvoleným způsobem jejich obsluhy.

V případě ruční obsluhy regálu je maximální výška konstrukce 3,5 metru a maximální délka uložených balíků 3 m. Celková hmotnost dokončené konstrukce se pak pohybuje kolem několika stovek kilogramů. Konzolové regály tohoto typu mohou být použity pro skladování břemen o hmotnosti mezi 15 a 25 kg. Konzolové regály, které pro svou obsluhu využívají mechanická zařízení, jako jsou vysokozdvižné vozíky, mohou skladovat zboží delší než 6 metrů a do výšky vyšší než 10 metrů.

Proč se vyplatí investovat do konzolového regálu?

Konstrukce konzolových regálů umožňuje libovolnou reorganizaci systému s ohledem na měnící se skladovací potřeby jednotlivých zákazníků. Správně navržené konzolové regály zaručují bezpečné skladování dlouhých produktů a také nabízejí možnost rozšíření o nové moduly.

Možnost flexibilní konfigurace systému znamená, že potenciální úpravy nebo rozšíření nevyžadují významné výdaje. Konzolové regály využívají plný potenciál kubické kapacity skladu a umožňují rychlé ověření skladových zásob, snadný přístup k uloženým jednotkám a pomáhají odborníkům při jejich každodenní práci.

Vyberte si konzolové regály od společnosti Nedcon Sales

Naše společnost má více než 25 let zkušeností na českém trhu. Během této doby jsme provedli více než 200 implementací pro střední a velké podniky z celé země. Zajímá Vás, jaká řešení Vám můžeme nabídnout? Kontaktujte naše specialisty a získejte informace o možných konstrukčních řešeních právě pro Váš sklad.


Máte dotaz?

Související produkty