Proč zvolit NEDCON Sales?

  • Máme bohaté zkušenosti s projekty pro potravinářský průmysl.
  • Navrhneme Vám efektivní úložný systém pro daný typ produktu.
  • Naše vjezdové regály maximalizují využití dostupného skladového prostoru.
  • Instalace Nedcon Sales jsou bezpečné a spolehlivé.

Potravinářský průmysl je jedním z mála odvětví značně odolných vůči měnícím se trendům a disponujících víceméně stabilní poptávkou po produkovaném zboží. Společnosti působící v potravinářském průmyslu se však musí vyrovnat s technologickými a logistickými změnami, které souvisí s tržním chováním zákazníků. Mezi ně patří mimo jiné neustálý dovoz a vývoz zboží, rostoucí zájem o exotické produkty nebo skladování mražených výrobků. Zmíněné příklady jsou však jen drobná část každodenní rutiny obchodníků s potravinami.

 

Na co byste měli pamatovat při plánování skladu potravin?

Aby bylo možné co nejefektivněji reagovat na potřeby zákazníků, potravinářské společnosti pravidelně analyzují trh, sledují měnící se trendy v nákupu potravin a v návaznosti na tyto změny reagují produkcí žádaného zboží. Nezbytným prvkem efektivně fungujícího podniku je také správně navržený sklad.

Potravinářský průmysl je jedním z nejvíce specifických segmentů trhu – tím pádem i vybavení skladu musí vycházet ze znalosti charakteristik a jedinečnosti tohoto odvětví. Aby byl nově vytvořený projekt plně funkční a v souladu s předpoklady logistiky, je nutné si uvědomit, jak důležitý je distribuční proces v rámci tohoto klíčového odvětví.

Konstrukce a vybavení potravinářského skladu musí být navrženy tak, aby systematizovaly a zlepšily procesy dodávek a zároveň věnovaly maximální pozornost čerstvosti a kvalitě skladovaného zboží. V rámci plánování skladu pro společnost fungující v potravinářském průmyslu je také nutné brát v potaz požadavky týkající se bezpečnosti potravin, které jsou mimo jiné popsány v normách Evropské Unie.

Pokud obchod s potravinami obsahuje čerstvé produkty nebo produkty s omezenou trvanlivostí, stává se rychlá expedice zboží naprostou prioritou. V procesu včasného dodání maloobchodníkům či obchodním řetězcům hrají klíčovou roli také dopravní společnosti, jejichž nákladní vozidla jsou téměř v neustálém pohybu. Pro úspěšné fungování v potravinářském průmyslu je důležité dosáhnout co nejnižších nákladů na skladování, implementovat efektivní skladové procesy a zajistit logistickou kontinuitu.

Proč se vyplatí vsadit na Nedcon Sales?

Víme, jak přizpůsobit sklad požadavkům potravinářského průmyslu. Naším cílem je dodávat odolné a vysoce kvalitní systémy plně přizpůsobené danému odvětví. Veškerá skladová řešení NEDCON Sales jsou navržena po důkladné analýze potřeb zákazníka a seznámení se specifiky konkrétního odvětví.

Rádi Vám poradíme s výběrem optimálního skladového vybavení pro jednotlivé typy produktů a představíme Vám koncepty pro nejúčinnější skladovací systém. Zajistíme systémy, které budou individuálně přizpůsobeny danému skladu a jeho konkrétním procesům. V projektech bereme v úvahu optimalizaci nákladů klienta – vjezdové regály Nedcon využívají každý dostupný metr čtvereční, což je důležité zejména v chladírenských a mrazírenských prostorách.

Zaměřujeme se na modulární regály pro potraviny

NEDCON Sales nabízí moderní modulární systémy, které lze libovolně upravovat a přizpůsobovat změnám, dle požadavků zákazníka. Díky tomuto řešení bude nově uspořádaný sklad potravin plně využívat dostupný prostor a celkovou plochu skladu.

Pro správné skladování potravinářských výrobků je třeba vzít v úvahu:

  • optimálně uspořádaný prostor, který nebude mít negativní vliv na kvalitu produktu
  • ochrannou funkci (nesmí docházet k produktovým ztrátám)
  • speciální podmínky skladovaného zboží, jako je třeba doba jeho trvanlivosti

Aby vytvořený projekt zohledňoval výše uvedené aspekty, měl by být svěřen odborníkům, kteří dokonale znají specifika potravinářského odvětví. Naše společnost má potřebné znalosti a zkušenosti – díky nim jsme již v České republice provedli více než tisíc projektů.

Máte dotaz či zájem o nezávaznou nabídku? Kontaktujte nás!

Často využívané systémy v potravinářském průmyslu

Nedcon Pallet Shuttle

Paletové regály

Mobilní paletové regály