Skladové systémy NEDCON v automotive

NEDCON Sales poskytuje automatické i manuální skladovací systémy pro největší výrobce automobilů v Evropě.

 

Proč zvolit právě NEDCON Sales?

  • Získali jsme rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oboru.
  • Poskytujeme produkty, které přesně odpovídají požadavkům výrobního a montážního procesu.
  • Máme tým profesionálních a zkušených specialistů.

Automobilový průmysl se neustále mění

Průmyslové haly a logistické sklady jsou považovány za jeden z nejrychleji rostoucích segmentů nemovitostí v České republice. Rozvoj českých i zahraničních firem se promítá do zájmu o pronájem skladovacích prostor a potřeby jejich praktického uspořádání. Vzrůstající potřeby služeb a průmyslu jsou tak hnacím motorem pro inovativní budoucnost skladového průmyslu.
Jedním z nejrychleji rostoucích průmyslových odvětví je automobilový průmysl, který se podílí na správě až desítek procent celého skladového hospodářství.

Inovace jsou nedílnou součástí procesů skladování

Poptávka spotřebitelů po automobilech je stále velmi vysoká. Aby zásobování montážních linek v automobilkách bylo naprosto bezproblémové, je třeba zajistit perfektně fungující logistiku. Proto je velmi důležité i profesionální plánování vybavení skladu, které musí brát v úvahu proces přizpůsobování prostoru specifikům dodávaných produktů.

Pro automobilový průmysl je charakteristické skladování dílů rozličných rozměrů i hmotností. Úkolem společností zabývajících se konstrukcí regálových systémů je navrhnout kompaktní a bezpečné řešení, které zároveň zohlední velkou rozmanitost zboží. Navržený systém by měl navíc vycházet z prvků, které zvýší efektivitu jednotlivých procesů uvnitř skladovací jednotky.

K montáži automobilu je potřeba tisíce komponentů. Tyto komponenty se musí někde vyrobit a před expedicí i skladovat. Stávající skladovací prostory jsou často nedostatečné a výrobci se snaží nové skladovací haly postavit a vybavit co nejrychleji a mnohdy i co nejlevněji. Často tedy vyberou řešení, která neberou v potaz specifika spojená se skladováním jednotlivých komponentů a bezpečnostní rizika s tím spojená. Skladové systémy pro automobilový průmysl musí být navrženy odborníky v oboru, aby instalace splňovaly všechna důležitá kritéria.

Implementace nových řešení skladovacích systémů

Automotive je jedním z nejvíce dynamicky se měnícím odvětvím. Proto je nutné implementovat mnohá kreativní řešení i vysoce kvalitní nástroje a produkty. Příkladem takového systému jsou spádové regály, které zajistí, že daná součástka bude dodána konkrétnímu stanovišti tím správným způsobem a včas.

Odhodlání vyvíjet a zavádět kreativní a inovativní řešení a reagovat tak na zvyšující se zájem zákazníků otevírá nové příležitosti nejen pro automobilový průmysl, ale také pro projektanty NEDCON Sales, kteří jsou připraveni splnit i ty nejnáročnější požadavky zákazníků .

Vsaďte na řešení NEDCON Sales

Obrovská variabilita a vysoká pevnost našich konstrukcí jsou hlavními rysy odlišující regálové systémy NEDCON od konkurence. Námi zhotovené návrhy regálových systémů pro automobilový průmysl jsou instalovány ve skladech největších automobilek.

Mezi nejčastěji používané produkty patří například policové regály a skladová mezipatra. Tato řešení umožňují maximálně využít dostupný prostor při zachování všech bezpečnostních požadavků, včetně zohlednění rozměrů a hmotnosti jednotlivých produktů.

Máte dotaz či zájem o nezávaznou nabídku? Kontaktujte nás!

Často využívané systémy v automobilovém průmyslu

Spádové paletové regály

Spádové regály pro přepravky

Paletové regály

Policové regály

Skladová mezipatra – mezaniny

Automatizované skladování palet