Spádové regály pro přepravky jsou efektivním řešením pro výrobní a skladové procesy

9 června 2020
Zuzana Šmejdířová

Regálové systémy znamenají mnohem více než pouhé vybavení do skladových hal nebo distribučních center. Poskytují také cennou podporu pro všechny výrobní procesy, zodpovídají za logistiku jednotlivých prvků a zajišťují kontinuitu výroby.

Spádové regály pro přepravky jsou efektivním řešením pro výrobní a skladové procesy

Zuzana Šmejdířová
09.06.2020

Regálové systémy znamenají mnohem více než pouhé vybavení do skladových hal nebo distribučních center. Poskytují také cennou podporu pro všechny výrobní procesy, zodpovídají za logistiku jednotlivých prvků a zajišťují kontinuitu výroby.

Kdy se vyplatí použít spádové regály pro drobné zboží?

Spádové regály pro drobné zboží, známy také pod názvem KANBAN, jsou určeny pro shromažďování prvků nezbytných ve výrobním procesu, které jsou uloženy v krátké vzdálenosti od pracovních stanic. Umožňují přesné a efektivní zásobování výrobní linky v souladu s principem FIFO (First In – First Out) a skladování komponent v optimálním množství. Podle potřeby mohou být jak stacionární, tak mobilní.

Zdjęcie-1.Mobilne-regały-KANBAN-w-branży-motoryzacyjnej-1024x683 Spádové regály pro přepravky jsou efektivním řešením pro výrobní a skladové procesy
Foto 2. Mobilní regály KANBAN v automobilovém průmyslu

Vzhledem k našemu technickému a inženýrskému zaměření a mnohaletým zkušenostem jsme ve společnosti NEDCON Sales schopni navrhnout regály v souladu s individuálními požadavky zákazníků, díky čemuž jsou realizované projekty přesně přizpůsobeny procesům konkrétní skladové jednotky. Námi navržené regály mohou být jakékoli šířky a hloubky, vybavené libovolným počtem polic a oddělovačů v mnoha možných kombinacích.

Kdy zvolit válečkové regály pro přepravky?

Příkladem řešení tohoto typu jsou mobilní spádové regály, které jsme navrhli a dodali výrobci moderních řešení pro automobilový průmysl. Tyto konstrukce jsou umístěny na kolečkách a jejich úrovně jsou vyplněny válečky. Na každé úrovni byly umístěny KLT kontejnery o rozměrech 200 × 300 mm. Maximální zatížení může být až 500 kg pro jednu úroveň a až 1 500 kg pro celý stojan.

Válečkové dráhy použité v této konstrukci jsou jedním z nejodolnějších a nejspolehlivějších produktů dostupných na trhu. Válečky použité v konstrukci spádového regálu Nedcon byly úspěšně testovány mnoha zákazníky z automobilového průmyslu, který se vyznačuje obzvláště rychlým tempem práce a velkou hmotností jednotlivých nákladů.

Regály, které lze přizpůsobit Vašim potřebám

Válečkový profil je široký 40 mm a má průměr 28 mm. Je také vybaven ocelovou osou válečků, díky níž mají nakládací jednotky širokou oporu a tok zboží je plynulý a nerušený. Jednotlivé dráhy regálu lze oddělit separátory, které jsou důležitým prvkem zejména u hlubších regálů. S ohledem na specifika automobilového průmyslu jsme implementovali regály s hloubkou až 10 metrů, což významně ulehčuje každodenní práci operátorů.

Zdjęcie-4.-Profile-rolkowe-Nedcon-Silesia-1024x683 Spádové regály pro přepravky jsou efektivním řešením pro výrobní a skladové procesy
Foto 3. Válečkové profily Nedcon Sales

Spádové regály se úspěšně používají také v průmyslových odvětvích, kde se skladují výrobky s krátkou trvanlivostí nebo s vysokým tokem zásob. Takovými odvětvími jsou například potravinářský, farmaceutický či chemický průmysl.

Kdy jsou vhodné policové regály?

V zájmu zachování zásad ergonomie nákladu a příjmu zboží lze v těsné blízkosti pracoviště implementovat také jiný typ regálu – například policové regály.

Mobilní policové regály k těmto účelům jsme například navrhli a dodali jednomu z našich klientů, výrobci z elektrotechnického průmyslu. Jedná se o mobilní policový regál, jehož police jsou namontovány pod určitým úhlem. Takto nakloněné úrovně zajišťují lepší přístup k přepravkám.

V instalacích jako je tato lze každý náklad oddělit přepážkou, aby bylo možné přesně separovat konkrétní skladované jednotky. Nosnost polic se pohybuje od 200 kg do téměř 400 kg, jejich hloubka se pak může pohybovat od 300 mm do 800 mm v závislosti na rozměrech skladovaného zboží. Ocelové police jsou vybaveny perforací pro instalaci dělítek, jejichž výšku jsme schopni navrhnout a vyrobit podle individuálních potřeb zákazníka. Pro snazší označování jednotlivých produktů je navíc na přední straně police vyhrazeno 40 mm místo pro etikety.

Aby se policové regály pro drobné zboží s nakloněnými úrovněmi co nejlépe přizpůsobily danému pracovnímu prostředí, měly by být navrženy s ohledem na individuální očekávání zákazníka. Jen tak si můžete být jisti, že implementované řešení spolehlivě podpoří Vaše výrobní a logistické procesy. Pokud hledáte profesionální podporu při objednávání vhodných regálů, kontaktujte naše specialisty.


Máte dotaz?